O rety! Mam bloga!!!

Na moim blogu...

Ja 24.09.2020

Jak działa bitCoin?

Polecane: reklama na telebimach

Bitcoin to innowacyjny system płatności, który spełnia wszystkie potrzeby ludzi. Jest open source, możesz go używać na dowolnym komputerze i jest chroniony przez ponad 200 różnych komputerów na całym świecie. Każdy może stać się właścicielem portfela bitcoin i mieć pełną kontrolę nad swoimi środkami.

  • Jak to działa?
  • portfel bitcoin

Zakładając darmowe konto, otrzymasz link do portfela, w którym możesz wpłacić do 2 BTC. Możesz wypłacić do 2 BTC dziennie, a maksymalny limit to 12 BTC. Ponadto możesz skonfigurować automatyczne logowanie, aby zapewnić szybkie i wydajne wyszukiwanie kryptowalut. Wystarczy wpisać swój adres e-mail i mamy pełną kontrolę nad tym, kto widzi Twój klucz prywatny.

  • Jak to działa?
  • portfel bitcoin

Każdy zasób cyfrowy jest powiązany z kluczem publicznym, który umożliwia dostęp do jego klucza prywatnego. Wpłacając lub wypłacając BTC, zawsze pamiętaj o podaniu adresu publicznego, aby inni mieli dostęp do twoich środków.

Jak to działa?

jeśli ktoś wyśle ​​Ci adres BTC, możesz być w 100% pewien, że to Ty. Jeśli ktoś przeniesie Twój adres do portfela innego użytkownika, możesz mieć 95% pewności, że nie używa skradzionego.

jeśli ktoś prześle Twój adres do portfela innego użytkownika, możesz mieć 99% pewności, że nie używa skradzionego.

jeśli ktoś prześle Twój adres do portfela innego użytkownika, możesz mieć 95% pewności, że nie używa skradzionego.

Jak działa Bitcoin?

każdy zasób cyfrowy jest połączony w systemie z kluczem publicznym ECDSA (kryptografia krzywej eliptycznej). Kiedy ktoś przenosi Twój klucz prywatny do portfela innego użytkownika, tworzy adres, z którym zostanie powiązany łańcuch BTC. Łańcuch BTC wskazuje na klucz prywatny ECDSA, który służy jako klucz prywatny portfela.

każdy zasób cyfrowy jest połączony w systemie z kluczem publicznym ECDSA (kryptografia krzywej eliptycznej).

języki programowania pozwalają nam opisywać i wdrażać procesy, które śledzą nasze zasoby cyfrowe. Kiedy ktoś przenosi nasz klucz prywatny do portfela innego użytkownika, nie musimy zbytnio o tym myśleć. Wszystkie transakcje są zapisywane w bloku, a następnie rejestrowane w łańcuchu bloków. Blockchain jest aktualizowany przez wiele komputerów, na których będzie przechowywany oryginalny łańcuch bloków.

Sieć bitcoin jest siecią p2p, więc zawsze jest nowy peer do połączenia się z siecią. każdy blok jest dodawany do łańcucha bloków, więc zawsze jest nowy blok do pobrania. jeśli pobieranych jest więcej bloków, należy je pobierać partiami do 10 000. Istnieją również pliki pamięci podręcznej, które pomagają nam odzyskać ostatnio pobrany blok z łańcucha bloków.

każdy blok jest powiązany z poprzednim, więc zawsze jest nowy blok do pobrania.

Każdy klient i serwer jest podłączony do sieci specjalnym kablem. Kabel biegnie od komputera klienta do serwera lub na drugą stronę globu. Następnie klient sprawdza łańcuch bloków pod kątem zmian i synchronizuje informacje o czasie z serwerem, dzięki czemu obie strony transakcji są rozpoznawane jednocześnie.

Każdy blok jest powiązany ze znacznikiem czasu, dzięki czemu wiemy, kiedy został utworzony i kiedy został usunięty. Klient synchronizuje również informacje o czasie z serwerem, dzięki czemu obie strony transakcji mogą być rozpoznane jednocześnie.

Cały system bitcoin oparty jest na starannie dobranych jednostkach waluty. Kiedy ktoś przenosi nasz klucz prywatny na inny adres, nie mamy pełnej kontroli nad naszymi środkami

Tagi: bitcoin, podstawy,